Opłacalność każdej pracy jest podstawowym kryterium, na podstawie którego decydujemy się, czy chcemy taką pracę przyjąć, czy też nie. Na przykład praca kasjera – dla jednej osoby jest absolutnie nie do przyjęcia za te pieniądze, które oferują markety, dla innej zaś jest darem niebios, bo pozwala godnie i uczciwie zarabiać.
Praca kasjera nie będzie się na pewno opłacała osobie po studiach wyższych z odpowiednim wykształceniem, która ma aspiracje na pracę w zawodzie. Taka praca może być wręcz poniżająca – ponieważ wciąż pokutuje stereotyp, że kasjer w markecie to osoba bez wykształcenia, która siedzi za kasą, ponieważ nic innego nie umie.
Niestety, w dużej mierze jest to prawda, gdyż za kasę trafiają głównie osoby bez wykształcenia, za to pracowite i sumienne. Praca kasjera opłacać się za to będzie młodemu człowiekowi tuż po szkole, który poszukuje jakiegokolwiek stabilnego zatrudnienia, a nie ma jeszcze doświadczenia w żadnym zawodzie i właśnie próbuje je zdobyć. Dzięki temu młody człowiek może legalnie zarobić i nauczyć się ciężkiej pracy.
2 Comments
Wielkość wynagrodzenia to pojęcie względne. Dlatego odpowiedź na to pytania dla każdego może być inna.
Oczywiście, każdy pracownik ma inne potrzeby i wymagania względem zarobków.
Dodaj komentarz